.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

Albertyńskie świętowanie

Za nami już XXII Festyn Parafialno – Osiedlowy, radosne świętowanie odpustu ku czci Św. Alberta Chmielowskiego patrona parafii. To wielkie przedsięwzięcie zorganizowano przy zaangażowaniu wszystkich grup parafialnych. Do Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej jako oficjalny współorganizator przyłączyło się Stowarzyszenie Brat Albert na czele z ks. Proboszczem Zygmuntem Zimnąwodą. Skoordynowanie tak wielkiego przedsięwzięcia to nie lada wyzwanie.

Festyn parafialny, gromadzi parafian oraz wielu zielonogórzan i gości spoza miasta. Wspólne świętowanie i rodzinny wypoczynek to wydarzenie, które wpisało się bardzo mocno w koloryt miasta Zielona Góra, stanowi doskonały pomysł na niedzielne popołudnie. Szczególnie dużo atrakcji jak zawsze przygotowano dla najmłodszych. Dzieci mogły wziąć udział w różnych grach i turniejach a także bawić na dmuchańcach i bańkach wodnych. Przebogaty program na scenie występy i koncerty zgromadziły rzesze publiczności.

Każdy mógł znaleźć dla siebie coś dla ducha ale też wzmocnić ciało. Upał i lejący się żar z nieba sprawił, ze wszystkie zacienione zakątki było wyjątkowo oblegane. Tegoroczne albertyńskie świętowanie stało się okazją by przyjąć u siebie Marsz dla Życia i Rodziny, który wyruszył z parafii Św. Józefa Oblubieńca. Przebogaty plac festynowy stał się również miejscem startu i mety biegu charytatywnego.

Ryszard Furtak

 

Galeria zdjęć:


 

 

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.