.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

XVII- PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ „CECYLIADA”

W sobotę 24.11.2018 r. w Sali sportowej Gimnazjum nr 2 we Wschowie rozpoczął się dwudniowy Przegląd Piosenki Religijnej „Cecyliada”.  Imprezie organizowanej przez członków Akcji Katolickiej ze Wschowy patronują: tygodnik katolicki „Gość Niedzielny” oraz telewizja regionalna zw.pl. Wśród zaproszonych gości pojawili się przedstawiciele władz Miasta i Gminy oraz Powiatu wschowskiego. Nie zabrakło przedstawicieli duchowieństwa. Oficjalnego otwarcia Przeglądu dokonali: ks. proboszcz Dariusz Ludwikowski oraz Pani Burmistrz Danuta Patalas. Następnie konferansjerzy Dorota Sys i Michał Drobnik rozpoczęli prezentację i zapowiadanie zespołów. Wystąpiło 12 zespołów, razem 280 uczestników. Tradycyjnie występujący  otrzymali od organizatorów okolicznościowe statuetki i dyplomy uczestnictwa, a wszyscy wykonawcy po czekoladzie i butonie. Na koniec wypada podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wspomogli nas w tym przedsięwzięciu, oraz zaprosić na dalszy ciąg w niedzielę od godz. 14.00 serdeczne Bóg zapłać!

Tadeusz Apolinarski
Akcja Katolicka

Galeria zdjęć:

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.